نمای کامپوزیت

یکی از نماهای مدرن ساختمانی که در این چند سال اخیر بسیار محبوب شده است، نمای کامپوزیت نام دارد. با اینکه در همه این سال‌ها تغییرات نمای ساختمان با شتاب بی‌سابقه‌ای همراه بوده و کارفرمایان تحت تأثیر جریان‌های مد قرار داشتند، اما نمای کامپوزیت به سرعت در بین دست اندرکاران این حوزه بسیار محبوب شد. ویژگی‌های ظاهری این نما شاید بیش از هر عوامل دیگر، آن را به انتخابی منحصربه فرد تبدیل کرده است. با این حال، ممکن است شما برای نخستین بار علاقه‌مند به این باشید که نمای ساختمان خود را از نوع کامپوزیت بسازید، پس حتماً پرسش‌های بسیاری خواهید داشت؛ با ما همراه باشید.

مواد کامپوزیت (چند سازه یا مرکب) محصولات مهندسی شده‌ای هستند که از دو یا چند ماده مختلف ساخته شده‌اند. یک محصول کامپوزیت یک ماده طراحی شده است که از عملکرد مواد اولیه فراتر می‌رود. از بتن مسلح گرفته تا نمای کامپوزیت، مواد مرکب در حوزه ساختمان‌سازی به مانند دیگر صنایع حضور قدرتمندی دارند.

نمای کامپوزیتی از دو ورق آلومینیومی و یک لایه پلاستیک پلی‌اورتان که به روش اکستروژن به یکدیگر پرس شده‌اند، تشکیل شده است. این نما برای نخستین بار توسط شرکتی آلمانی به نام آلکوباند در سال ۱۹۶۹ کشف و اختراع شد.

این نما پوشش اصلی به کار رفته در نمای ساختمان است که از ورق‌های آلومینیومی بر حسب طراحی در ابعاد مشخص ساخته و اجرا می‌شود.

این نما از اتصال سه لایه مختلف اعم از دو لایه ورق آلومینیومی تشکیل شده است که یک لایه عایق پلی اورتان را که خصوصیات غیر‌قابل اشتعال دارد را در وسط خود جای داده است.

ضخامت دو لایه پنل آلومینیومی معمولاً یکسان بوده که در حدود ۴ میلی‌متر است که ۰٫۵ میلی‌متر ضخامت ورق و ۳ میلی‌متر ضخامت هسته میانی است. اندازه ورق‌های آلومینیوم کامپوزیت متنوع است و اغلب بین ۳ تا ۶ میلی‌متر متغییر می‌باشد.

لایه بیرونی ورق کامپوزیت که همان نمای ساختمان است در رنگ‌ها و ابعاد مختلف طراحی می‌شود که اغلب پوششی از نوع رزین به نام PVDF یا ACP اصطلاحاً (Aluminum Composite Panels) دارد.

نمای کامپوزیت بسیار سبک بوده و باعث کاهش وزن بار مرده سازه می‌شود. تعمیر و حتی تعویض کردن این نما بسیار آسان است، زیرا اگر قسمتی از نما دچار خرابی شود، بدون آنکه نیاز به تعمیر قسمت‌های دیگر باشد، همان قسمت قابل تعمیر خواهد بود.

یکی از ویژگی‌های مهم این نما مقاومت بالا در برابر آتش سوزی است که باعث می‌شود آتش به راحتی به قسمت‌های بالا ساختمان سرایت نکرده و گسترش نیابد. همچنین، شستشو و تمیز کردن این نما نیز بسیار راحت و اغلب کم هزینه است.

حروف استیل طلایی و کامپوزیت آلما

                             

حروف چلنیوم ولوگو باغ تالار عقیق

طراحی و ساخت نمای بیرونی ساختمان

کامپوزیت با رنگ pdf و بیمه بیمه ایران با ۱۵ سال گارانتی

نمای المینیومی

کامپوزیت با ۱۵ سال گارانتی

درباره ما

موسسه تابلوسازی هنرگستر در سال ۱۳۷۹ با عنوان هنرگستر فعالیت خود را در زمینه طراحی و ساخت تابلوهای تبلیغاتی آغاز نمود و از سال 1388 فعالیت خود را در جهت خدمت رسانی بیشتر در این زمینه گسترش داد و همواره تلاش نموده است فعالیت خود را در جهت خدمت رسانی بیشتر در این زمینه گسترش و با قدرت بیشتر، استفاده از تکنولوژی و متدهای روز دنیا مسیر خدمت رسانی سریعتر، بهتر و با کیفیت تر را به هم وطنان عزیز در پیش گیرد.

پیام ما

در همه حال پیام و سرلوحه کاری تابلوسازی هنرگستر خدمت به هم وطن و کسب رضایت مندی ار مشتریان است !!