تابلوهای روان تک رنگ

تابلو روان های تک رنگ که اکثرا از دیودهای قرمز ساخته می­شوند قابلیت نصب در سر درب مغازه ­ها، فروشگاه­ ها، رستوران­ ها، کتابخانه ­ها، واحدهای روابط عمومی اداره­ها و شرکت­های خصوصی و دولتی را دارا می ­باشد. و یکی از بهترین ابزارهای اطلاع رسانی و پیام رسانی به مردم، مشتریان و یا مخاطبان می­ باشند.

تابلو روان ها از بلوک­هایی مانند ماتریس ال ای دی ، درایورهای سطر و ستون ، پردازنده ، تجهیزات ورود اطلاعات ، حافظه و … تشکیل شده­ اند.

روند کار در تابلو روان ها بدین صورت است که پردازنده پس از آنالیز اطلاعات آن را در حافظه تابلو ذخیره نموده و سپس با توجه به اطلاعات ذخیره شده، سیگنال­های لازم را جهت نمایش تولید کرده و در اختیار درایورها قرار می­ دهد.

با توجه به اینکه نحوه چیدمان LED ها در نمایشگر بنا به دلایلی که بعدا توضیح داده خواهد شد به صورت ماتریسی می­باشد، لذا دو دسته درایور برای راه اندازی ماتریس نیاز است که شامل درایورهای سطر و درایورهای ستون می­باشند.این درایورها با توجه به فرامین دریافتی از سوی پردازنده، با روشن و خاموش نگاه داشتن LED های موجود در ماتریس، باعث به نمایش در آمدن مطالب (اعم از متن و یا تصویر) بر روی نمایشگر خواهند شد.

پس از اتصال LED ها به صورت ماتریسی به دو روش می توان آنها را کنترل کرد:

جاروب سطری

جاروب ستونی

درباره ما

موسسه تابلوسازی هنرگستر در سال ۱۳۷۹ با عنوان هنرگستر فعالیت خود را در زمینه طراحی و ساخت تابلوهای تبلیغاتی آغاز نمود و از سال 1388 فعالیت خود را در جهت خدمت رسانی بیشتر در این زمینه گسترش داد و همواره تلاش نموده است فعالیت خود را در جهت خدمت رسانی بیشتر در این زمینه گسترش و با قدرت بیشتر، استفاده از تکنولوژی و متدهای روز دنیا مسیر خدمت رسانی سریعتر، بهتر و با کیفیت تر را به هم وطنان عزیز در پیش گیرد.

پیام ما

در همه حال پیام و سرلوحه کاری تابلوسازی هنرگستر خدمت به هم وطن و کسب رضایت مندی ار مشتریان است !!